Bakü Uçak Bileti
Anasayfa Bakü Uçak Bileti

Bakü Uçak Bileti

Bakü Uçak Bileti

 

En ucuz Bakü uçak bileti satın almak ve Bakü uçak bileti rezervasyonu yapmak artık çok kolay. www.bakubileti.com web sitemizde yer alan uçak bileti arama motorunda Bakü Uçak Bileti yazarak iki adım da Bakü uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Gün ve ay içinde Bakü  en uygun uçak biletlerini bulabilir ve kolaylık Bakü uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

 

Bakü en uygun uçak biletleri hangi saat ve günler de olduğunu öğrenmek için sefer listesinde ileri ve geri seçenekleri ile detaylı Bakü uçak bileti araması yapabilirsiniz.  En uygun Bakü uçak seferleri ve en ucuz Bakü Havaalanı biletleri ekranınızda listelenir. Pratik ve hızlı bir şekilde Bakü bilet satın alma işlemine geçebilirsiniz. 

 

Bakü Uçak Bileti seçeneklerini listeleyip yolcu sayısını belirledikten sonra Bakü uçak biletinizi kredi kartı yada para kartı ile 3D güvenli alışveriş yöntemi ile satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile alışverişlerde peşin fiyatına taksit seçenekleri sunulmaktadır. Yolcularımızın güvenliği açısından web sitemizden 3D’siz alışveriş yapılmamaktadır. Bakü uçak bileti satın aldıktan sonra mail adresinize Bakü uçak bileti detayları iletilecektir. Ayrıca cep telefonunuza da sms olarak Bakü uçuş detayları gönderilecektir. 

 

 

Bakü uçak biletini telefonla satın almak isteyen yolcularımız 7 gün 24 saat 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu ücretsiz çağrı merkezi telefonunu arayarak işlemlerini yaptırabilirler.

BAKÜ GEZİ REHBERİ

Azerbaycan’ın Başkenti; Bakü

Hazar Denizi’ne kışı bulunan şehir Kafkas bölgesinin en büyük şehridir. Aynı zamanda Bakü Azerbaycan Cumhuriyeti’nin başkenti olma özelliğini taşır. Bakü kültür, ticaret ve sanayi anlamında bölgenin en önemli merkezidir. Konumu itibari ile liman kenti olarak önemli bir merkezdir. Bakü Limanı Hazar Denizi’nde bulunan en önemli liman olma özelliğine sahiptir.

 

Kültürel anlamda 2000’li yıllardan itibaren hızla gelişmeye başlayan Bakü’de sinema, tiyatro, sergi salonu ve çok sayıda kütüphane bulunmaktadır.  Ekonominin gelişmesinde bunun yanında getirisi olarak inşa edilen yeni binalar, restoranlar, oluşan mahalle ve sokakları şehrin daha güzel gözükmesine ve ferahlamasını sağlamıştır. Bakü ucuz uçak biletinin kolay bulunması ülkemiz için fiyat performans açısından gerek dil konusundan oldukça tercih edilen bir ülkedir. Size uygun bilet fiyatları için www.bakubileti.com Azerbaycan ülke nüfusunun büyük bir bölümü Bakü’de yaşamaktadır.

Bakü Uluslararası Deniz Ticaret Limanı yılda iki milyon tonu bulan yük taşımacılığına ev sahipliği yapmıştır.

Bakü’de Gezilecek yerler

Zaman geçtikçe bünyesine daha çok turist çeken Bakü’de gezilmesi gereken ve gezilecek bir çok yer mevcut. Yerel halk tarafından İçeri Şeher olarak anılan şehin ilk yerleşim yerlerinden olan bölgede sizleri Bakü’nün tarihi yapılar karşılıyor. Hızla ve zamanla gelişen şehir merkezinde bir çok kültürel ve sanatsal yerler bulabilirsiniz.

Bakü’de gezilecek bazı yerler:

  • Şirvanşahlar Sarayı
  • Kız Kalesi
  • Letif Kerimov Halı Müzesi
  • Bakü Hayvanat Bahçesi
  • Ateşgah

Bakü’de gezilebilecek yerlerden bazılarıdır.

 

Bakü Nerededir?

Bakü ülkenin en doğusunda bulunur, Hazar Denizi’nin kıyısındadır. Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü ülkenin doğu kesimine yer alır. Liman şehri olması Bakü’yü önemli bir pozisyona getirir. Kafkasların Paris’i olarak ünlenmiş Bakü, Azerbaycan’ın en büyük şehridir.

 

Bakü’ye Ulaşım

İki şekilde Bakü’ye ulaşmak mümkündür. Bunlardan biri otobüs ve bir diğeri uçaktır. Lakin otobüs ile seyahat günler süreceğinden en uygun ve en ucuz Bakü uçak biletini bulabileceğiniz bakubileti.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Uçuş süresi 2 saat 30 dakika gibi kısa bir süredir. Bakü’ye uçakla gitmek isterseniz Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’nı kullanacaksınız.

Havalimanından şehir merkezine gitmek içinse taksi ya da havalimanı servislerini kullanabiliyorsunuz. Taksiler havalimanından şehir merkezine yaklaşık 20 Azeri Manatı tutmakta ve taksiye binmeden önce mutlaka fiyat konusunda pazarlık yapınız.

Bakü’ye Ne Zaman Gidilir?

Bakü karasal iklim etkisinde bulunduğu için kışlar çok soğu ve karlı, yazlar ise sıcak geçmektedir. Bakü, Rüzgarlar şehri anlamına geldiği gibi adına yakışır bir şekilde her mevsim rüzgarlıdır. Bakü’yü ziyaret etmek için en uygun zamanlar bahar mevsiminin yaşandığı Nisan, Mayıs ayları ve sonbaharda Eylül-Ekim aylarıdır.

Bakü’de Konaklama

Bakü’de konaklama yapmak oldukça uygun olacaktır. İçeri Şeher bölgesini tercih edebilrisiniz. Burada hem oteller kaliteli hem de  uygun fiyata konaklayarak Bakü tatil veya seyahatinizi daha keyifli hale getirmiş olup konaklama için çok harcama yapmamış olursunuz.

Bakü Şehir İçi Ulaşım

Otobüsler, metro, minibüsler ve taksileri Bakü şehir içi ulaşımlarda kullanabilirsiniz. Ayrıca taksilerde taksimetre bulunmadığı için taksiye binmeden önce taksici ile sıkı bir pazarlık yapabilir size yüksek gelen ücreti düşürebilirsiniz.

 

En ucuz şehir içi ulaşım imkanı çoğu kentte olduğu gibi Bakü’de de otobüslerdir. Otobüsler ağı oldukça geniş olan Bakü’de istediğiniz noktaya rahatça gidebilirsiniz. Otobüs biletleri bineceğiniz otobüs içinde bulunan görevliden alabiliyorsunuz. Tek kişilik ücret yaklaşık 0.20(20 Kepik) Azeri manatıdır.

Ayrıca toplu taşıma dışında şehirde yürüyerek de rahatlıkla gezebilirsiniz. Şehrin gezilecek yerleri birbirinden çok uzakta olmadığı için Bakü’yü yaya olarak keşfedebilirsiniz.

Bakü Mutfağı ve Bakü’de Yeme İçme

Azerbaycan Mutfağı dünyanın en lezzetli mutfaklarından bir tanesidir. Oldukça zengin yemeklere sahip Azerbaycan Mutfağı’nın en güzel örneklerini Bakü’de bulabilirsiniz.

 

Azeri Plovu:

Bizim bildiğimiz pilav gibi olsa da içerisine konulan malzemeler açısından farklıdır. Azeri Pilavı tavuk eti ve kuzu etinin kızartılıp pirincin içine katılmasıyla yapılır. Son olarak da kuru kayısı, kestane ve kuru üzüm katılır. Azerilerin özellikle özel günlerde pişirdikleri bu yemeği Bakü’de denemelisiniz.

 

Duşbara:

Bakü mutfağına özgü olan bu yemek bir çeşit börektir. İçerisine kıymalı karışım konulan duşbara yuvarlak form verilerek pişirilir.

 

Mersin Balığı:

Hazar Denizi’ne özgü bir balık olan Mersin Balığı, Bakü mutfağında önemli bir yere sahiptir. Hazar Denizi’ne komşu olan Bakü’de Mersin Balığının en lezzetli halini bulabilirsiniz. Genellikle şişte çeşitli sebzelerle pişirilen bu yemeği denemenizi öneririz.

 

Bakü Baklavası:

Azeri Baklavası olarak da bilinen Bakü Baklavasını deneyenler tadını unutamıyor. Bizdeki baklava gibi her kat için tek tek açılan yufkalar geniş bir tepsiye diziliyor ve aralarına ceviz ya da badem serpiliyor. Bakü baklavasını farklı kılan ise içerisinde kullanılan safran. Bunların haricinde zengin bir mutfağı olan Bakü’de tike kebabını ve yaprak dolmalarını da deneyebilirsiniz.

Bakü Gece Hayatı

Renkli ve eğlenceli bir gece hayatına sahip olan Bakü’de eğlenmek için çeşitli mekanlar bulabilirsiniz. Eğlence hayatının yaşandığı mekanların büyük çoğunluğu “Fıskiye Meydanı” denilen bölgede toplanmıştır. Eğlence mekanlarının bir çoğu publardan olucşmakadır. Kentin yerlileri zaman zaman maç seyretmek için yada kafa dağıtmak için bu tür publara geliyorlar. Lakin gece kulüpleri için aynı şey söylenemez. Kulüpler de içecek fiyatlarının fiyatları değişiklik gösterebiliyor. Fiyatlara bakmadan kesinlikle alışveriş yapmanızı tavsiye etmiyoruz yoksa bu konuda mağdur olabilirsiniz.

15 Şubat 2018 Perşembe 12:18:46

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit