Azerbaycan Uçak Bileti
Anasayfa Azerbaycan Uçak Bileti

Azerbaycan Uçak Bileti

Azerbaycan Uçak Bileti

En ucuz Azerbaycan uçak bileti satın almak ve Azerbaycan uçak bileti rezervasyonu yapmak artık çok kolay. www.bakubileti.com web sitemizde yer alan uçak bileti arama motorunda Azerbaycan Uçak Bileti yazarak iki adım da Azerbaycan uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Gün ve ay içinde Azerbaycan  en uygun uçak biletlerini bulabilir ve kolaylık Azerbaycan uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Azerbaycan en uygun uçak biletleri hangi saat ve günler de olduğunu öğrenmek için sefer listesinde ileri ve geri seçenekleri ile detaylı Azerbaycan uçak bileti araması yapabilirsiniz.  En uygun Azerbaycan uçak seferleri ve en ucuz Azerbaycan Havaalanı biletleri ekranınızda listelenir. Pratik ve hızlı bir şekilde Azerbaycan bilet satın alma işlemine geçebilirsiniz. 

Azerbaycan Uçak Bileti seçeneklerini listeleyip yolcu sayısını belirledikten sonra Azerbaycan uçak biletinizi kredi kartı yada para kartı ile 3D güvenli alışveriş yöntemi ile satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile alışverişlerde peşin fiyatına taksit seçenekleri sunulmaktadır. Yolcularımızın güvenliği açısından web sitemizden 3D’siz alışveriş yapılmamaktadır. Azerbaycan uçak bileti satın aldıktan sonra mail adresinize Azerbaycan uçak bileti detayları iletilecektir. Ayrıca cep telefonunuza da sms olarak Azerbaycan uçuş detayları gönderilecektir. 

Azerbaycan uçak biletini telefonla satın almak isteyen yolcularımız 7 gün 24 saat 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu ücretsiz çağrı merkezi telefonunu arayarak işlemlerini yaptırabilirler.

AZERBAYCAN GEZİ REHBERİ

Azerbaycan, zengin kültürel bir mirasa sahip ülkedir. Müslüman olan insanların yoğunlukta olduğu ülkelerden olan Azerbaycan, opera, tiyatro gibi sahne sanatlarını barındıran ilk ülke olma özelliğini taşır. Ülke laik milliyetçidir ancak halkın çoğu Şiilik inancına sahiptir. Anayasasında resmi din yoktur.  Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri ile karşılaştırıldığında Azerbaycan, sosyal ve ekonomik gelişmişlik düzeyi, okur yazarlık düzeyi oldukça yüksek seviyelerdedir.

 

Azerbaycan’ın Şehir ve Bölgeleri

Azerbaycan, Rayon adı verilen 59 eyalete, 75 şehre ve 9 ekonomik bölüme ayrılmıştır ,11 adet'te  büyük şehir mevkiinde şehirler vardır. Başkenti Bakü’dür. Bakü dışında en büyük şehirleri Sumqayıt, Mingeçevir ve Gence’dir.

Azerbaycan Nerdedir?

Batı Asya ile Doğu Avrupa'nın kesişim noktası olan Kafkasya'da yer alan Azerbaycan, Güney Kafkasya'nın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesidir. Doğusunda Hazar Denizi, kuzeybatısında Gürcistan, batısında Ermenistan, kuzeyinde Rusya ve güneyinde İran bulunur. Kendisine bağlı olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ise kuzey ve doğusunda Ermenistan ile, güneyi ve batısında ise İran ile komşudur. Türkiye ile 17 kilometrelik sınırı bulunmaktadır.

 

Azerbaycan’a Ne Zaman Gidilir?

Kara iklimi etkisinde olan Azerbaycan’ı gezmek için en uygun dönem bahar sonu yaz ayları ve sonbahar başıdır. Mayıs-eylül arasında hava sıcaklıkları yüksek eğilimdedir.

Azerbaycan’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan ve Ankara’dan haftanın her günü direkt ve aktarmalı uçuşlar vardır. Bu uçuşlar  Bakü, Ganja ve Nahçıvan’a yapılmaktadır. İstanbul-Azerbaycan için uygun uçak bileti için www.bakubileti.com adresine giriş yaparak size uygun uçak biletini bulabilirsiniz.

Azerbaycan Kültürü

Azariler, dilleri gibi kültürleri itibariyle de Türkiye Türklerine çok benzer. İki ülke arasındaki dostluğu ve yakınlığı ifade etmek için “tek millet iki devlet” ifadesi yeterli olacaktır. Gelenekler ve sosyal etiket Türkiye’ye özdeştir.

Azerbaycan Mutfağı

Tarihi boyunca birçok imparatorluğun egemenliği altında kalması nedeniyle Azeri mutfağı diğer kültürlerden, özellikle İran, Türk ve Rus mutfaklarından etkilenmiştir. Özellikle Ermeni mutfağı ile Azeri mutfağı birbirine çok benzer. Azeri yemekleri genellikle hamur işli etli, sebzeli, sütlü, yemekler, pilavlar ve çorbalardan oluşur.

Zeytinyağlı yemekleri pek yoktur. Azeri mutfağında dikkat çeken bir özellik aynı türe ait yiyeceklerin pek çok çeşidinin olmasıdır. Mesela, dolma ve sarmanın otuzdan çok, pilavın yüzden çok çeşidi vardır. Aynı durum, hamur işleri, çorbalar, et yemekleri, sebze yemekleri, tatlılar ve hatta salatalar için de geçerlidir.

 

15 Şubat 2018 Perşembe 15:09:39

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit